Dementie is een probleem waar veel mensen mee te maken krijgen. Niet alleen in huiselijke sfeer maar zeker ook daarbuiten. Immers de maatschappij is van iedereen.
Winkels, openbaar vervoer, verenigingen en ook banken krijgen steeds meer te maken met mensen met dementie. Hoe gaan we daar nou het beste mee om?
Rabobank wil daar meer van weten, zodat medewerkers goed en adequaat kunnen reageren op hun klanten die aan dementie lijden. Een training op locatie zou welkom zijn.
Dat liet Alzheimer Nederland zich geen twee keer zeggen en gaven de medewerkers op locatie een training over; hoe worden wij een dementie vriendelijke bank.
Fijn toch als bedrijven meedenken, meegaan met hun tijd, probleemoplossend denken en daardoor open staan voor iedereen.